دشت النزه کجاست؟

 

دشت النزه درگیلان-ماسال

 

ییلاق دشت النزه دشت وسیع و سرسبزی است که دورتادور آن با کوه‌های پوشیده شده از درختان انبوه و انواع گیاهان احاطه شده و منظره‌ای تماشایی و رویایی را رقم زده است. طبیعت بکر و آب و هوای دلپذیر این منطقه در کنار خانه‌های بومی چوبی سبب زیبایی دو چندان النزه گشته است که خاطرات لذت بخشی را برای گردشگران ثبت خواهد کرد.

 

دشت النزه

ساکنان ییلاق دشت النزه بومی هستند و به صورت آبا و اجدادی در این منطقه زندگی می‌کنند. خانه‌های ییلاق دشت النزه از تخته و چوب ساخته شده و سقف آن‌ها به صورت شیروانی و با تخته‌های چوبی پوشیده شده است. زندگی در دشت النزه هنوز به شکل سنتی خود پیش می‌رود. صدای رمه‌های گوسفندان، گله‌های اسب‌های وحشی و حضور گاو و گاومیش‌ها در کنار انسان‌ها یادآور پیوند دیرین آدمی با طبیعت است.

 

دشت النزه

ییلاق النزه در کنار زیبایی‌های طبیعی و آب و هوای مطبوع، مکانی مذهبی نیز به شمار می‌آید. بقعه‌ی امامزاده ابراهیم در دشت النزه قرار دارد که برای رسیدن به آن باید پنج دقیقه پیاده‌روی کرد. ساختمان بقعه بسیار کوچک و چوبی و قدیمی است و ضریح آن بسیار ساده و پوشیده از پارچه‌های سبز است. در کنار بقعه‌ی امامزاده ابراهیم درختی قدیمی قرار دارد که قدمت آن به دویست سال پیش باز می‌گردد. مردم منطقه باور دارند که این درخت حاجات آنان را برآورده کرده و به همین دلیل پارچه‌های سبز و نخ را به ضریح آن گره می‌زنند تا حاجت روا شوند. در اطراف بقعه یک چشمه‌ی روان و بزرگ قرار دارد که با حضور درختان میوه (ولیک سرخ و سیاه، گلابی وحشی، گردو، آلوچه‌ی وحشی) گویی تزئین گشته و منظره‌ی چشم‌نوازی را رقم زده است. کمی دورتر از بقعه و در سه کیلومتری ییلاق النزه آبشاری به نام واشیاره جریان دارد که راه رسیدن به آن دشوار است. دشت النزه دارای چندین کوه بلند است که کوه پیلم در شمال کوه شعله مرتفع‌ترین آن‌ها محسوب می‌شود.

 

دشت النزه

بهترین فصل برای سفر به ییلاق دشت النزه فصل تابستان است. اگر قصد اقامت شبانه در این منطقه را داشته باشید، می‌توانید از مردم محلی خانه‌های چوبی را اجاره کرده و شبی رویایی را در این طبیعت بکر و تماشایی بگذرانید.


مشخصات

  • جهت مشاهده منبع اصلی این مطلب کلیک کنید
  • کلمات کلیدی منبع : النزه ,ییلاق ,منطقه ,چوبی ,بقعه ,طبیعت ,قرار دارد ,امامزاده ابراهیم ,بقعه‌ی امامزاده ,ییلاق النزه ,بقعه‌ی امامزاده ابراهیم
  • در صورتی که این صفحه دارای محتوای مجرمانه است یا درخواست حذف آن را دارید لطفا گزارش دهید.

تبلیغات

محل تبلیغات شما
خرید سکه ساکر استارز محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

afkfcom دانلود برتر Kelly چرلانقوش - دانلود فایل های دانشگاهی دوربین های دیجیتال Onix Monique Mark tabliqonline خرید و فروش و سفارش طراحی طلا آنلاین و ارزان